Кошик
2492 відгуків
Самовивіз після узгодження

ЗіП-ПРО - Запчастини та аксессуари до побутової техніки

+380 (67) 325-54-52
9.00-17.00
+380 (99) 073-52-59
9.00-17.00
+380 (63) 189-20-80
9.00-17.00

Як самостійно підібрати ТЕН для пральної машини

Як самостійно підібрати ТЕН для пральної машини

Щоб точно визначити, що несправний саме ТЕН - під час циклу прання прикладіть руку до скла завантажувального люка - якщо він холодний, значить з діагнозом ви не помилилися. (рекомендуємо провести дану перевірку кілька разів за період прання, так як можете потрапити в той час, коли нагрів не здійснюється).

Отже, переконалися - винен саме ТЕН. Але перш, ніж приступити до самостійної заміни, ("Як підключити ТЕН в пральній машині") підкажемо на що звернути увагу при підборі потрібної вам запчастини.

Перше - спробуйте знайти інформацію в інтернеті використовуючи назву марки та модель пральної машини. Звичайно, точну назву, а також інші необхідні для підбору будь-яких запчастин дані, що знаходяться на спеціальному шильдику, який обов'язково присутній на будь-якій техніці і виглядає приблизно так -

 

Припустимо, ви знайшли всю необхідну інформацію і вам пощастило з менеджером інтернет-магазину - він виявився досить досвідченим і люб'язним, і йому вдалося правильно підібрати потрібну деталь. Але, на жаль, дуже багато "продавці" лінуються або просто не вміють надавати послугу підбору запчастини. І тоді доведеться підбирати нагрівач самому. Для отримання достовірної на 100% інформації доведеться його витягти з пральної машини. Зробити це допоможе та ж наша стаття "Як підключити ТЕН в пральній машині". Після отримання та перевірки Тена приладом (якщо він є - для виключення варіанти програмного збою), потрібно виміряти ТЕН і звірити такі дані:

1. Довжина нагрівального елемента. Виміряти потрібно всю робочу поверхню - від металевої планки (фланця) до кінця нагрівального елемента. Допуски, при яких ТЕН можна вважати відповідним - 1,5 см як в меншу сторону, так і в більшу.

2. Потужність. Цю інформацію можна знайти на торцевій частині практично будь-якого нагрівача. Допускається різниця – 200-300 Вт. Потужність Тена вплине на час нагрівання води. І якщо різниця в потужності невелика, то позначиться вона тільки під час циклу прання - машинка буде прати на 1 - 3 хвилини довше, якщо ТЕН слабший і навпаки, але швидше за все ви цього не помітите.

3. Термодатчик. Є нагрівальні елементи з термодатчиком (термистором) і без нього, але з отвором для нього. Відсутність цього датчика в комплекті обумовлюється тим, що у випадку виходу з ладу Тена, найчастіше датчик залишається працездатним і його можна легко переставити в новий нагрівач. Переставляється він дуже просто, потрібно просто видавити з невеликим зусиллям назовні і з таким же зусиллям вставити в новий ТЕН.

У деяких моделях більш раннього виробництва можна зустріти Тени з глухим фланцем. Тобто, у них немає ні датчика, ні отвори під нього. Якщо ж знайти ТЕН з глухим фланцем становить труднощі - можна легко замінити його нагрівачем або з датчиком і нічого не підключати, або з отвором під нього, попередньо "заглушивши" його двухкопеечной монетою. Монету треба покласти між фланцем і резинкою в місці отвори, але обов'язково з білого металу, так як вона не піддається окисленню.

4. Форма Тена: бувають загнуті, злегка загнуті або прямі. Замінити загнутий нагрівач прямим або навпаки, часто буває неможливо.

5. Ширина гуми. Гума, з допомогою якої ТЕН закріплюється в баку теж може відрізнятися - вона буває широкої і вузької. З вузьким профілем гумки Тени використовуються в машинках з металевим баком. Невеликий ширини достатньо для надійної герметизації у цьому баку.

Якщо ж у вас бак пластиковий з широкою кромкою посадкового місця, обов'язково потрібно підбирати ТЕН з широкою гумкою. З вузькою гумкою нагрівач теж встановиться, але швидше за все незабаром почне підтікати, і врешті-решт просто вискочить від вібрації.

6. Форма гуми. На нагрівачах можна зустріти гумки з бортиком і без бортика, залежить від формування посадкового місця в баку. Гумки з буртиком застосовувалися на Тенах в машинках більш ранніх років випуску. Зауважимо, однак, що наявність або відсутність цього буртика абсолютно ні на що не вплине. Ні на герметичність, так як при затягуванні ця гумка розійдеться на всі боки, ні на складність установки. Тени з різними гумками будуть абсолютно взаємозамінні

7. Кількість клем на контактах. Бувають Тени, які мають по дві клеми або з однієї (рідше зустрічаються варіанти зі схемою 2+1). Часто не має значення, але в машинках виробника Electrolux іноді на контакт приходить по два дроти, і якщо один з них не підключити, то машинка працювати не буде.

 

Ось і вся інформація, яка потрібна, щоб самостійно вибрати відповідний вашій машинці ТЕН.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner