Кошик
2671 відгук
Самовивіз після узгодження
ЗіП-ПРО - Запчастини та аксессуари до побутової техніки
+380 (67) 325-54-52
9.00-17.00
+380 (99) 073-52-59
9.00-17.00
+380 (63) 189-20-80
9.00-17.00

Тени

 Як підібрати ТЕН для пральної машини?

Якщо ви читаєте цей текст, то можемо вас привітати" - швидше за все ваша пральна машинка перестала нагрівати воду і вам потрібно замінити нагрівальний елемент. Не поспішайте засмучуватися - Тени коштують не дуже дорого, а сама заміна не з найбільш трудомістких. Замінити ТЕН легко можна самостійно, процес не вимагає спеціальних знань і навичок або спецінструменту. Однак перш ніж приступати до пошуку Тена і його заміну, необхідно точно переконатися, що несправний саме він. Як це зробити можна дізнатися у статті "Способи діагностики нагрівача води пральної машини". А про те, як замінити нагрівальний елемент пральної машини написано в статті - "Як замінити і правильно підключити ТЕН в пральній машині". На наш погляд, завданням важче буде саме підбір потрібного Тена.

Існує кілька способів підбору нагрівача, всі вони правильні і розрізняються лише кількістю зусиль, які потрібно додати. Найпростіший спосіб, звичайно, це підібрати по моделі пральної машини. Уточніть модель своєї машинки, знайдіть магазин, який займається продажем запчастин для побутової техніки і озвучте менеджеру наявну інформацію. Недолік цього способу полягає в тому, що не всі магазини можуть підібрати запчастину по моделі або просто в базі може бути відсутнім потрібна інформація.

Другий спосіб, буде актуальним, якщо ви маєте часом і терпінням. Використовуючи інформацію з назвою і моделлю машинки зайнятися пошуком і підбором самостійно. Недолік в тому, що в разі неправильного вибору, відповідальність і витрати будете нести так само самостійно.

Третій спосіб, для "просунутих користувачів", самий точний та надійний. Добір за параметрами. Що нам для цього потрібно? Як мінімум прочитати статтю про те, як правильно зняти ТЕН пральної машини і лінійка (якщо є і штангенциркуль). Для здійснення потрібно забезпечити доступ до Тену, вийняти його і зняти заміри з нього і нанесену на фланці інформацію. Недолік цього способу - вимагає більше часу і трохи технічних навичок. Так як третій спосіб самий надійний, розглянемо його трохи докладніше. Коротку інформацію ви можете прочитати трохи нижче, після товарних карток, повну статтю з детальним описом і картинками можна знайти за посиланням - "Як самостійно підібрати ТЕН для пральної машини"

Якщо ви розібралися, як витягти нагрівач з машинки і навіть витягли його, то залишилося зовсім небагато. Уважно огляньте ТЕН з боку фланця, на якому розташовані контакти. Тут можна знайти таку корисну інформацію, як потужність. Позначається вона у Ватах «W» і зазвичай має вигляд - "1950W". Бажано підбирати таку ж або максимально близьку. В більш ранніх моделях пральних машин абсолютно нормальний допуск різниці в 200 - 300 Вт, що абсолютно не критично - просто цикл прання або зменшиться на 1-3 хвилини, або збільшиться, а от у нових, сучасних пральних машинах, з величезним набором "розумних" програм, можуть виникнути деякі труднощі.

Таке, що нам знадобиться, це наявність і розташування контактів на зовнішньому фланці. Тут все дуже просто. Два крайніх контакту це безпосередньо харчування. Оскільки всі Тени працюють від змінного струму 220 V, і мають вигляд "короткозамкненої схеми", то абсолютно не важливо який контакт куди Ви під'єднайте, працювати буде.

Посередині фланця знаходиться гвинт затягування внутрішнього фланця (тут доведеться повторитися, не виходить висловити сенс іншим словом). У 99 випадках із 100 там буде гайка під ключ на 10. Цієї гайкою ТЕН затискається в корпусі бака пральної машини, і іноді до неї "чіпляється" клема заземлення нагрівача, в разі, якщо під заземлення не виведено окремої клеми. Загалом подивилися і забули, тому що у всіх нагрівачах це однаково і нам при пошуку ніяк не знадобиться.

Датчик температури води. У деяких моделях він розташований безпосередньо в корпусі бака пральної машини, в інших - в корпусі фланця Тена. Для нас краще перший варіант, так як він спрощує вибір нагрівача і збільшує кількість підходящих варіантів. Чому? Тому що в цьому випадку нам підійде будь-ТЕН, який буде задовольняти всім іншим параметрам. Навіть ТЕН з отвором під датчик, але без нього нам підійде (про це можна буде прочитати в статті «Як замінити ТЕН пральної машини» або подивитися у відеоролику, коли ми його зробимо…). Якщо ж Ви знайшли підходящий нагрівач, але з датчиком температури, а у Вас він в корпусі, то можете під'єднати фішку до будь-якого, гірше не буде.

Останні і найважливіші параметри – розміри Тена і ущільнювальної прокладки. Почнемо з прокладок. Розрізняються глибиною через типів баків, в які вони встановлюються - в металевий або пластиковий бак. Ширина і висота у більшості, якщо не у всіх, однакова, 70 * 18 мм відповідно. А от глибина (довжина, кому як зрозуміліше) - різна. У прокладок під металевий бак вона 15 мм, під пластиковий зазвичай більше 18-20 мм. Це обумовлено тим, що товщина стінок пластикового бака товщі, ніж металевого. Друга особливість   це наявність борту або буртика, або виступу на підставі прокладки з боку зовнішнього фланця. Прокладки з виступом використовуються в тих пральних машинах, в корпусі бака яких є поглиблення під встановлення нагрівача. Але це не критично, при установці можна використовувати будь-який варіант.

Форма і розміри нагрівального елемента. В ідеалі буде оригінал, але якщо "свій" знайти не вдалося, можна підібрати використовуючи наявні дані. Для цього потрібно взяти звичайну лінійку і переміряти потрібні нам розміри. Нормально допустима різниця у довжині - 15 мм. Якщо буде більше - нагрівач може не поміститися і, якщо менше - може звалюватися, у разі коли в баку під нього є спеціальний упор. Форма нагрівача буває прямий або зігнутою. І останнє, для максимально ефективного  использования площади нагрева нагреватель имеет форму буквы «W» и в некоторых моделях стиральных машин в корпусе бака есть выступ, который входит в этот изгиб. Его назначение - загадка, но именно для этого в характеристиках ТЭН мы указываем этот параметр.

Ну вот и все, что хотелось сказать по поводу самостоятельного подбора. Для закрепления можете прочитать эту статью, в которой указана вся необходимая Вам информация, но с картинками и пояснениями.

С уважением, коллектив ZipPro.com.ua

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner