Кошик
2899 відгуків
Самовивіз після узгодження

запчастини та аксессуари до побутової техніки

+380 (67) 325-54-52
9.00-17.00
+380 (99) 073-52-59
9.00-17.00
+380 (63) 189-20-80
9.00-17.00

Часті несправності СВЧ печей

Часті несправності СВЧ печей

Зламалася мікрохвильова піч

Що робити якщо мікрохвильова піч не працює або працює, але не так як раніше. Якщо техніка ще на гарантії, то відповідь однозначна - треба віднести в сервісний центр. Але якщо СВЧ вже у віці, а розлучатися з нею ви ще не готові, при цьому є бажання і можливість відремонтувати неї самостійно, то спробуємо розібратися з основними випадками несправностей. Велика кількість вузлів, які виконують свої специфічні функції, складність у розбиранні, робить ремонт мікрохвильовки своїми руками дещо проблематичним. А страшні назви деталей можуть відлякати кого завгодно - трансформатор, магнетрон, помножувач, високовольтний запобіжник...

Тим не менш, володіючи певними навичками, знаннями та інструментом, самостійний ремонт СВЧ можливий.

У таких мікрохвильовки як Gorenje Miele і деяких інших зняти верхню кришку не так просто. Необхідні спеціальні викрутки-зірочки. Якщо все пройшло успішно і верхня кришка демонтована, розглянемо з-за яких поломок СВЧ не працює.

Мікрохвильова піч не включається

Як і в багатьох інших побутових приладах, в мікрохвильовці є запобіжник. Його призначення - захист від раптових відключень електроенергії і від стрибків напруги в електромережі. Запобіжник простіше виявити простеживши шлях електропроводки, що веде до магнетрону або ж трансформатора напруги.

Мікрохвильова піч не включається

 

У печах, керованих електронікою, він розташований прямо на модулі управління, що видно з фото вище.

Також в СВЧ існує високовольтний запобіжник. Він призначений для відсікання харчування на несправний вузол, який дає коротке замикання. Аналогічним чином припиняється подача живлення на мікрохвильовку в цілому. Приміром, якщо виходить з ладу магнетрон, при відсутності високовольтного діода, коротке замикання виб'є пакетник (пробки).

Високовольтний запобіжник

Зазвичай высоковольтник робить свою справу і вирубує мікрохвильовку, яка перестає включатися. При цьому lotr сам, і тому - запобіжники, це перше, що потрібно оглянути після розбирання.

Мікрохвильова піч іскрить, стріляє

Напевно найпоширеніша проблема. Мікрохвильова піч починає іскрити в області захисної - слюдяної прокладки.

Мікрохвильовка іскрить через декілька причин:

  1. Всередину приладу помістили металеву посуд або ємності з металевим обідком.
  2. Підгоріла слюдяная пластина також може спровокувати іскріння.
  3. Через металевого, срібного або золотого напилення на тарілках.
  4. Механічне пошкодження емалі.

Мікрохвильова піч іскрить, стріляє

Якщо ваша мікрохвильова піч іскрить і тріщить, а також стріляє, значить, ви діяли не у відповідності з інструкцією і без ремонту тут вже не обійтися. Врахуйте, що самостійний ремонт приладу без належних знань, може бути небезпечний!

Визначення причини і її усунення

Заборонена посуд

В СВЧ-піч ні в якому разі не можна ставити на розігрів їжу в металевому посуді або в тарілках з золотим, срібним або металевим напиленням. Якщо знехтувати цим правилом, то тоді пролунає тріск в мікрохвильовці, і прилад почне іскрити.

    • Справа в тому, що під час роботи приладу між його металевими деталями та посудом з металу утворюється електрична дуга, з-за якої іскрить мікрохвильовка. Будьте уважні при виборі посуду для вашої помічниці!

Якщо ж ви не встежили, і в камеру потрапила металевий посуд або столовий прилад, зупиніть роботу мікрохвильовки і вийміть всі заборонені предмети. Іскріння повинно припинитися.

Слюдяная пластина

Однією з найбільш поширених причин, чому мікрохвильовка тріщить і іскрить, є прогоряння пластини з слюди, яка відповідає за розсіювання мікрохвиль.

Внаслідок розігріву страв, жири осідають на пластині. А несвоєчасна чистка і неправильний догляд за мікрохвильовою піччю тільки прискорюють процес скупчення залишків їжі на пластині, які можуть загорітися. З часом розсіювач руйнується.

Для нормального функціонування приладу потрібно вчасно виявити причину, чому ваша мікрохвильовка іскрить, та одразу ж її усунути. В іншому випадку ви ризикуєте пошкодити головну деталь пристрою – магнетрон, який коштує досить дорого.

Що робити в цьому випадку? Для початку потрібно перевірити пластину на справність.

  • Розсіювач зламаний і вимагає заміни у тому випадку, якщо мікрохвильова піч почала іскрити, видає горілий запах, а на її стінках, біля слюдяної пластини, що скупчився нагар.

 

Мікрохвильова піч не гріє

У разі коли СВЧ не гріє, причин може бути досить багато. Будь задіяних вузлів мікрохвильовки бере участь в процесі нагрівання, тому несправність одного з них тягне за собою відсутність нагрівання в мікрохвильовій печі.

1. Вийшов з ладу помножувач. Вузол, який відповідає за збільшення напруги, для подачі на магнетрон, але в той же час знижує струм. Це необхідно для генерації мікрохвиль.

2. Вийшов з ладу трансформатор. Призначений для перетворення змінного струму для подачі на магнетрон, є своєрідним блоком живлення магнетрона.

3. Несправний магнетрон. Основний елемент, що виробляє нагрівання, що продукує мікрохвилі.

Несправний магнетрон

 

4. Несправний модуль управління. В мікрохвильових печах з електронним управлінням, всіма процесами завідує модуль управління - плата. Зазвичай вона знаходиться відразу за лицьовій управляє панеллю. Схильна до впливу перепадів напруги, а також сторонніх мешкають всередині СВЧ. Зазвичай при несправності плати управління мікрохвильовка перестає запускати процес нагріву. Але буває і таке, що процес запущений, але нагріву немає, через те, що немає подачі живлення на один з беруть участь в нагріванні вузол.

Мікрохвильова піч не крутить тарілку

Досить часто виникає несправність. Пов'язана вона або з тим же модулем управління, або з мотором тарілки. Найдорожчі мікрохвильові печі типу Bosch працюють без крутяться тарілок. Там трохи відмінний від звичайних процес рівномірного розпилення мікрохвиль.

Але в основному звичайно несправність двигуна тарілки викликає проблему нерівномірного нагрівання харчових продуктів. При розборі нижній корпусних кришки, дістатися до моторчика нескладно, як і перевірити його, підключивши плюс і мінус до розетки за допомогою проводів.

Кнопка пуску не реагує на натискання

В мікрохвильових печах з механічним управлінням є всього два регулятора. Один відповідає за вибір режиму, другим зазвичай виставляється час нагрівання. Тут все просто і ніяких кнопок немає.

Кнопка пуску не реагує на натискання

 

Електронні мікрохвильовки управляються двома видами - сенсорної або ж механічної (кнопкової) панеллю. В обох випадках "команди" з панелі управління потрапляють і обробляються керуючої платою. Тому в механічних панелях швидше за все сталися обриви живлення на платі. Тому сигнал пуску не обробляється належним чином

У разі ж сенсорного управління, не реагує на натискання кнопка пуску, говорить про несправності самої сенсорної панелі. Її звичайно можна спробувати відновити, розклеїли і пропаяв обриви, але як показує практика, такий ремонт не надовго. Швидше за все панель доведеться міняти, що і рекомендуємо вам зробити зайвий раз не переймаючись.

Пошкодження емалі всередині камери

Іноді потрібно розігріти велику кількість їжі і щоб заощадити час, що ми вибираємо посуд побільше. При обертанні тарілка ковзає, треться і вдаряється об стінки камери, СВЧ-печі. В результаті утворюються подряпини на емалі, які перешкоджають правильному відображенню мікрохвиль. А це, в свою чергу, згубно впливає на функціонування магнетрона, який (як уже говорилося) коштує дорого. Тому при появі найменших подряпин на емалі, їх відразу ж потрібно зафарбувати.

Справитися з цим можна самостійно:

  1. Спочатку потрібно очистити камеру від жиру, зачистити пошкоджені ділянки наждачним папером і знежирити їх розчинником.
  2. Потім нанести шар грунтовки і два-три шари емалі. Для цього підійде харчова, вогнетривка або електропровідних емаль.
  3. Чекаємо до повного висихання і перевіряємо прилад.

Якщо після включення мікрохвильовка не заискрила і не задимилася, значить, ви все зробили вірно, і пристрій знову готовий до роботи.

Кришка хвилеводу

Більшість поломок відбувається з-за несвоєчасної чищення пристрою від жирових відкладень, які з часом можуть загорітися. Антена від магнетрона випромінює мікрохвилі в камері хвилеводу, яка закрита кришкою. Скупчилися забруднення на кришці хвилеводу з часом почнуть підгоряти, адже вона виконує роль діелектрика, який не проводить електричний струм. Справа в тому, що вогонь – це так звана плазма, яка може бути провідником, з-за чого в мікрохвильовій печі можуть з'явитися іскри і тріск.

Розетка і вилка приладу шнура

Іноді мікрохвильова піч може іскрити тільки при її включенні або у вимкненому стані. Причиною цього може бути несправна розетка або вилку шнура. Якщо контакти прилягають один до одного нещільно, тоді електричний струм розподіляється нерівномірно. Це може привести до короткого замикання або до поломки мікрохвильовки.

Щоб усунути неполадку, слід оглянути шнур на наявність пошкоджень: перегинів, розривів. Якщо такі знайшлися, шнур потрібно замінити. Розетка також вимагає заміни у разі виявлення тріщин, сколів та окалини.

 

Як продовжити термін служби мікрохвильовки

Щоб СВЧ-піч служила вам довгі роки, потрібно періодично приділяти їй увагу і дотримуватися загальноприйнятих правил:

  1. Мити і чистити від забруднень.
  2. Не включати порожню мікрохвильову піч.
  3. Не поміщати всередину приладу металеву посуд або тарілки з металевим напиленням.
  4. Оглядати пристрій на наявність пошкоджень емалі.
  5. Щоб не розприскувався жир, потрібно накривати тарілки з їжею спеціальним ковпаком.
  6. Не поміщати в камеру мікрохвильовки посуд великих розмірів, яка може пошкодити емаль.

Прилади, як і люди, потребують уваги і турботи. Використовуйте мікрохвильову піч правильно: тільки за призначенням і відповідно з інструкцією. Тоді прилад порадує вас довгої справною роботою.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner